Zakładanie ogrodów Kraków i Skawina

Czy wiesz, że ogród może być odzwierciedleniem Twojej osobowości, miejscem wytchnienia i prawdziwą oazą dla lokalnej fauny i flory? W B. Bylica tworzymy przestrzenie, które są czymś więcej niż standardowym układem roślin. Zajmujemy się zakładaniem ogrodów zarówno prywatnych, jak przynależnych do przestrzeni miejskich. Nasze usługi świadczymy na terenie Krakowa i Skawiny.

 

Zakładanie ogrodu – etapy

Zakładanie ogrodu to proces, który wymaga nie tylko fachowej wiedzy i umiejętności, ale także wdrożenia szeregów działań, które muszą zostać wykonane z precyzją i uwzględnieniem specyfiki danego terenu. Proces ten rozpoczynamy od starannego zaplanowania – opracowania projektu, który uwzględni wszelkie życzenia i potrzeby naszego klienta, a także charakterystykę i uwarunkowania przyrodnicze działki.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie terenu, czyli niwelacja, usunięcie niechcianych elementów, ewentualna zmiana układu działki, a następnie realizacja założeń projektowych. Wśród nich można wymienić między innymi wybór i posadzenie odpowiednich roślin, budowę elementów małej architektury, instalację systemów nawadniających i wiele innych działań, mających na celu stworzenie harmonijnej, spójnej i funkcjonalnej przestrzeni.

Warto pamiętać, że założenie ogrodu nie jest czynnością jednorazową. To również ciągła opieka i pielęgnacja roślin, dzięki czemu mogą one kwitnąć i zachwycać oko przechodniów i domowników.

 

Zakładanie ogrodów – dla kogo?

To doskonałe rozwiązanie zarówno dla właścicieli przestronnych działek, jak i tych, którzy chcą uatrakcyjnić swoje niewielkie podwórka czy tarasy. Przedsiębiorcy, właściciele osiedli czy instytucji edukacyjnych, inwestując w zielone przestrzenie, nie tylko podnoszą estetykę otoczenia, ale też dbają o dobry mikroklimat i zadowolenie osób, które z tych miejsc korzystają. Warto również podkreślić, że zakładanie ogrodu to znakomity wybór dla wszystkich, którzy pragną aktywnie przyczyniać się do ochrony przyrody i wspierać bioróżnorodność, niezależnie od skali przedsięwzięcia. Zakładanie ogrodu to inwestycja w przyszłość, którą warto rozważyć, aby czerpać radość i korzyści płynące z obcowania z naturą.

 

Dlaczego warto zdecydować się na założenie ogrodu?

Z nami zakładanie ogrodu przebiega sprawnie, profesjonalnie i bez najmniejszych przeszkód. Jesteśmy po to, aby wprowadzić w życie Twoje marzenia o idealnej przestrzeni zielonej. Eliminując jednocześnie wszelki stres i niepewność, które mogą pojawiać się podczas realizacji takiego przedsięwzięcia. Dlaczego warto nam zaufać? Stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta i projektu, słuchamy, co masz do powiedzenia, a następnie przekształcamy Twoje wizje w realne rozwiązania, które odzwierciedlają Twoje wartości i preferencje.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Od czego zacząć i czym się zajmujemy

Nasadzenia roślin

Bazujemy w większości na materiale własnej produkcji, produkowanym z sadzonek zakupionych od krajowych i zagranicznych dostawców, którzy dostarczają młody materiał do dalszej produkcji dla największych polskich i zagranicznych szkółek roślin.
Na życzenie klienta możemy również sprowadzić nietypowe rośliny, włącznie z dużymi drzewami alejowymi (w ciągłej ofercie posiadamy ok 1000 drzew alejowych)

Opieka i pielęgnacja roślin po posadzeniu

w całym okresie wegetacyjnym
Przycinanie, okrywanie, plewienie, utrzymanie porządku w ogrodzie. Pierwszy krok do stworzenia Twojej przestrzeni przestrzeni relaksu, czyliProjektowanie ogrodu

Jaki jest następny krok do założenia ogrodu?

Prace na działce poprzedza projektowanie ogrodu lub przedyskutowanie koncepcji dostarczonej przez Klienta.
Gdy projekt jest gotowy i zaakceptowany, przystępujemy do następujących działań:

  • Wytyczenie projektu ogrodu w terenie.
  • Niwelacja terenu
  • Wykonanie instalacji, takich jak systemy nawadniania, oraz odwodnienia (drenażu). Zakładanie ogrodów może wymagać także ułożenia w glebie instalacji elektrycznej pod oświetlenie.
  • Wykonanie nawierzchni utwardzonej, takiej jak ścieżki, podjazdy, tarasy czy patio – zgodnie z ustaleniami na etapie projektowania ogrodu. Nie ma problemu, aby projekt ogrodu został opracowany już po wykonaniu ścieżek i kostki brukowej na posesji. Wówczas dostosowujemy układ roślin do istniejącej
  • Instalacja dodatkowych elementów ozdobnych, np. pergoli, trejaży, kaskad wodnych, rzeźb i altan.
  • Zakładanie trawnika z siewu lub rolki. Zdarza się, że zakładanie ogrodu wymaga również instalacji siatki na krety. Wówczas montujemy ją przed rozpoczęciem prac nad trawnikiem.
  • Rozkładanie agrowłókniny ograniczającej wzrost chwastów (i pełniącej szereg innych funkcji) oraz sadzenie roślin. Najpierw umieszczamy w glebie duże drzewa, a następnie coraz mniejsze rośliny, tj. małe drzewa, krzewy, byliny i pnącza.
  • Dodatkowe systemy nawadniania o linie kroplujące, które rozkładane są pomiędzy roślinami na rabatach
  • Wysypywanie ściółek – w praktyce najczęściej jest to kora sosnowa i grys kamienny. Zależnie od estetycznych upodobań Klienta stosujemy grys bazaltowy, granitowy, żwir rzeczny płukany i wiele innych.
  • Montaż oświetlenia. Możemy zainstalować m.in. lampy stojące rozświetlające ścieżki lub lampy najazdowe podświetlające rośliny od dołu.

Skontaktuj się