Jakie krzewy ozdobne są łatwe w pielęgnacji?

Krzewy są uniwersalną ozdobą dla ogrodu, pięknie prezentują się zarówno jako uzupełnienie drzew w dużych ogrodach, jak i samodzielna dekoracja na małych działkach. Kwitnące krzewy cieszą oko wielobarwnymi kwiatami i roztaczają słodki zapach. Jednak przy wyborze roślin do zasadzenia warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale również tym czy będą one łatwe w dalszej pielęgnacji. Krzewy ozdobne to wieloletnie rośliny, które charakteryzują się wysoką tolerancją na skrajne temperatury, dobrze znoszą cięcia i nie mają wygórowanych wymagań co do podłoża. Te cechy sprawiają, że będą łatwe w uprawie nawet dla osób, które nie uważają się za pasjonatów ogrodnictwa.

Przykłady krzewów ozdobnym prostych w uprawie

Przetacznik kłosowy First Love – ma on piękne listki o ciemnozielonej barwie. Nie jest to roślina wymagająca pod względem podłoża i podlewania. Bardzo dobrze znosi  skrajne  warunki atmosferyczne, odnajdzie się zarówno w miejscach słonecznych, jak i na mrozie. Roślina ta kwitnie latem, wypuszczając drobne różowe kwiaty. First Love wspaniale prezentuje się zasadzony  pojedynczo oraz w grupach.

Jałowiec  Tamariscifolia – jest to niski krzew okrywowy osiągający około 0,3 metra wysokość oraz 1,5 do 2 metrów średnicy. Igły tego krzewu mają mocno nasycony zielony  kolor, który utrzymuje się również zimą. Jest to roślina mało wymagająca i odporna na choroby. Regularne podcinanie na wiosnę będzie miało pozytywny wpływ na jej wzrost i kondycję.

Hortensja bukietowa Limelight – krzew ten wyrasta nawet do 3 metrów, ma jasnozielone eliptyczne liście i piękne okazałe kwiatostany. Jej okres kwitnienia przypada na lato oraz jesień, a przez cały ten czas jej kwiaty zachwycają zmieniającymi się barwami. Jest to krzew silnie odporny na mrozy, dzięki czemu można cieszyć się  jego pięknym  wyglądem również zimą. Wspaniale prezentuje się w grupie z innymi hortensjami. Roślina ta lubi, zarówno stanowiska słoneczne, jak i te w półcieniu, nie ma też specjalnych wymagań co do podłoża.